fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Spot PiS o „Zielonej granicy” A. Holland. Szef MON: To paszkwil obrażający Wojsko Polskie i Straż Graniczną

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, w najnowszym spocie Prawa i Sprawiedliwości odnosi się do kontrowersyjnej produkcji Agnieszki Holland na temat sytuacji na granicy. Chodzi o film „Zielona granica”.

Szef MON podkreślił, że to „paszkwil obrażający Wojsko Polskie i Straż Graniczną”. Prawo i Sprawiedliwość w mediach społecznościowych wskazało na kłamstwa. Zaznaczyło, że w tym filmie z polskich funkcjonariuszy „robi się sadystów”.

W spocie Mariusz Błaszczak przypomniał też, że Agnieszka Holland od lat jest związana z Platformą Obywatelską.

– Czy słyszeliście jakikolwiek głos sprzeciwu wobec tego filmu z ust polityków opozycji? Oczywiście, że nie. Wręcz przeciwnie. Platforma Obywatelska zaprosiła Agnieszkę Holland na swoje wydarzenie polityczne „Campus Polska”. Nie pozwolimy opozycji i celebrytom obrażać naszych żołnierzy i funkcjonariuszy. To oni od ponad dwóch lat narażają się na niebezpieczeństwo, ryzykują życiem i zdrowiem, by Polska była bezpieczna. Żołnierzom i funkcjonariuszom należy się szacunek za to, co robią. Jesteśmy „murem za polskim mundurem” – akcentował szef resortu obrony

Choć film „Zielona granica” został nagrodzony w Wenecji, to wśród polskich widzów nie cieszy się już takim pozytywnym przyjęciem. Wykorzystano go za to m.in. w Brukseli do ataków na nasz kraj i władze w Warszawie.

Produkcja opowiada o grupie aktywistów, którzy chcą pomagać migrantom nielegalnie przekraczającym polską granicę.

RIRM

drukuj