fot. PAP/Piotr Polak

Apel polityków o zgodę w polskim społeczeństwie 

Chcemy się rozwijać, a nie kłócić. Polsce potrzebne jest porozumienie – apelował prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Słowa padły podczas rodzinnego pikniku w woj. mazowieckim.   

Nowy program Prawa i Sprawiedliwości poznamy w sierpniu lub we wrześniu – zapowiedział Jarosław Kaczyński. 

– Chcemy po prostu iść szybko do przodu, szybko się rozwijać, ale to wymaga społecznej zgody, to wymaga zakończenia tej wojny, która się toczy w Polsce. I my też będziemy szli w tym kierunku – my nie chcemy wojny, my chcemy, żebyśmy się porozumieli – akcentował prezes PiS. 

O potrzebie jedności mówił też w niedzielę premier Mateusz Morawiecki podczas 28. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze. [czytaj więcej]

– Polska musi być jednością. Chcemy zjednoczenia całego naszego narodu pod biało-czerwonym sztandarem – podkreślał szef rządu. 

To pojednanie może stać się prawdziwą szansą rozwojową dla Polski – podkreślił dr Piotr Gawryszczak. 

– Pan prezes Jarosław Kaczyński widzi szanse pojednania, o tym powiedział też premier Mateusz Morawiecki na Jasnej Górze, że czas wreszcie zakończyć wojnę polsko-polską, niewywołaną przecież przez Zjednoczoną Prawicę, wręcz przeciwnie – wywołaną przez drugą stronę tego sporu politycznego i cały czas podgrzewaną – wskazał politolog. 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl