fot. PAP/Piotr Polak

Min. Z. Ziobro: Wiarygodność jest bardzo silną stroną naszego obozu

Polacy mają wybór między partią wiarygodną a partią, która jest nieskuteczna – powiedział w Kielcach minister Zbigniew Ziobro. Szef resortu sprawiedliwości zwrócił uwagę, że opozycja zajmuje się dziś sobą a nie programem, który mógłby rozwiązać wyzwania, które stoją przed Polską.

W ocenie Zbigniewa Ziobry nadchodząca kampania będzie się koncentrować wokół kilku tematów, jednym z nich będzie kwestia wiarygodności.

Wiarygodność jest bardzo silną stroną naszego obozu. To, co robiliśmy przez ostatnie cztery lata, jak „500 plus”, liczne programy socjalne, zmniejszenie do rekordowo niskiego wyniku bezrobocia, znaczące podniesienie kwoty minimalnego wynagrodzenia, to wszystko są rezultaty programu, który deklarowaliśmy i który konsekwentnie zrealizowaliśmy. To jest dowód na wiarygodność. Z drugiej strony mamy formację, która jedno mówiła, a drugie czyniła. Mówiła, że nie podniesie wieku emerytalnego, a następnie go podniosła, zapewniała, że nie podniesie podatków, a potem to zrobiła – podkreślał minister sprawiedliwości.

W środę ma zebrać się zarząd Platformy Obywatelskiej, który zdecyduje o kształcie Koalicji Obywatelskiej. Obok PO tworzy ją na razie Nowoczesna i Inicjatywa Polska. Do tej grupy dołączą zapewne SLD oraz Zieloni. Ludowcy zapowiadają, że pójdą do wyborów samodzielnie lub zbudują Koalicję Polską.

RIRM

drukuj