fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Kielce: prokuratura bada sprawę znieważenia godła podczas tzw. marszu równości

Prokuratura Rejonowa Kielce-Wschód prowadzi śledztwo, w sprawie znieważenia godła Polski, do którego miało dojść podczas pierwszego w mieście tzw. marszu równości, który odbył się w połowie lipca – poinformował PAP w środę rzecznik prasowy kieleckiej prokuratury Daniel Prokopowicz.

Jak przekazał Prokopowicz, sprawa dotyczy tęczowej flagi na której miało widnieć godło Polski.

Postępowanie prowadzone jest w sprawie, co oznacza, że nikt nie usłyszał zarzutów i jest oparte na materiałach własnych Komendy Miejskiej Policji w Kielcach.

„Po wszczęciu postępowania zlecono policji wykonanie czynności zmierzających do ustalenia, czy doszło tutaj do popełnienia przestępstwa z art. 137 par. 1 kodeksu karnego i obecnie kompletowany jest materiał dowodowy” – powiedział Prokopowicz.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl