fot. flickr.com

Prokuratura: Zbigniew S. zatrzymany

Zbigniew S. został zatrzymany w sprawie publicznego rozpowszechniania wiadomości ze śledztwa dotyczącego podsłuchów – poinformował we wtorek wieczorem rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak. 

Według mediów, we wtorek w mieszkaniu Zbigniewa S. rozpoczęto policyjne przeszukanie. Na miejscu jest też prokurator. Sam S. na swym profilu na portalu społecznościowym zamieścił wpis o treści: „Policja jest”.

Wcześniej na profilu Zbigniewa S. na jednym z portali społecznościowych opublikowano zdjęcia kilkunastu tomów akt śledztwa w sprawie tzw. afery podsłuchowej, które prowadzi Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

Za publiczne rozpowszechnianie bez zezwolenia materiałów ze śledztwa grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara do lat dwóch pozbawienia wolności. O wszczęcie śledztwa wystąpiła praska prokuratura. Śledztwo to prowadzi Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Media określają S. mianem „kontrowersyjnego przedsiębiorcy”, który prowadzi „prywatną wojnę z policją i państwowymi instytucjami”.

PAP/RIRM

drukuj