Dziesięciu działaczy PO z powiatu kieleckiego opuściło szeregi partii

Dziesięciu działaczy Platformy Obywatelskiej z powiatu kieleckiego odeszło z partii. Jak argumentują, powodem takiej decyzji jest zła sytuacja wewnątrz ugrupowania.

Rezygnację złożyli działacze z gmin: Sitkówka-Nowiny i Miedziana Góra. Są to m.in. dotychczasowi członkowie zarządu powiatowego partii w powiecie kieleckim. Jednym z nich jest Adam Głogowski, związany z PO od 2005 r.

Były już członek partii wskazał, że wewnętrzny konflikt trwa od paru lat. Z kolei kierownictwo oraz posłowie ugrupowania nie angażują się w sprawy szeregowych członków partii.

Politolog dr Michał Kuź ocenił, że jednym z podstawowych problemów PO jest brak wizji i dobrego przywództwa.

– W tej chwili następuje taki powolny rozkład. Te choroby, które od dawna trawiły partię, teraz się ujawniają i zaczynają ją niszczyć. Nie ma jakichś konkretnych błędów, tak jak wcześniej błędem było blokowanie mównicy, czyli strategia ulicy i zagranicy. Teraz okazuje się, że poza działaniami typowo treningowymi PO nie ma pomysłów, nie ma wizji, nie ma przywództwa, a w momencie, kiedy go nie ma, ona tak trwa i rozpada się, ulega implozji, powolnemu gniciu – powiedział dr Michał Kuź.

Dotychczasowe odejścia z PO to nie koniec. Swoją rezygnację z członkostwa zapowiedziała kolejna grupa działaczy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl