fot. PAP/Piotr Nowak

Prezydent A. Duda po spotkaniu z prezydent Słowacji: Namawiałem panią prezydent do zaangażowania się we współpracę w ramach Trójmorza 

Prezydent RP rozmawiał w Warszawie z prezydent Republiki Słowackiej Zuzaną Čaputovą, która objęła ten urząd niespełna miesiąc temu. Prezydent Andrzej Duda stwierdził, że dzisiejsze spotkanie jest dobrym prognostykiem dla dalszego rozwoju współpracy sąsiedzkiej pomiędzy Polską a Słowacją.

Przywódcy rozmawiali m.in. na temat współdziałania w ramach Grupy Wyszehradzkiej. Prezydent Polski zachęcał też prezydent Zuzanne Čaputovą do zaangażowania się w projekt inicjatywy Trójmorza.

Namawiałem panią prezydent do zaangażowania się we współpracę w ramach Trójmorza, bo uważam, że jest to dobry projekt dla naszej części Europy, dla Europy Centralnej, który przybliży nasze kraje w tym aspekcie – Morze Czarne, Adriatyk, Bałtyk. Mówiłem, że jest to ważne także dla państw bałtyckich, dla naszych sojuszników, żeby było jak najwięcej połączeń pomiędzy południem a północą. To jest kwestia gospodarcza, kwestia relacji międzyludzkich, turystyki, tego wszystkiego co jest dla nas istotne. Wierzę w to, że ta współpraca w ramach Trójmorza będzie się na najbliższych latach rozwijała – mówił prezydent Andrzej Duda.

Po południu z prezydent Słowacji spotka się z premier Mateusz Morawiecki. Na zakończenie wizyty szef polskiego rządu i Prezydent Słowacji udadzą się do Łazienek Królewskich.

RIRM

drukuj