Prezydent: Chcemy, by polska działalność w rynku kosmicznym stanowiła 3 proc. światowego obrotu

Chcemy, by zgodnie z naszą strategią kosmiczną, polska działalność w rynku kosmicznym stanowiła 3 proc. światowego obrotu – powiedział w poniedziałek prezydent Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że najważniejsze, by Polska uczestniczyła w podboju kosmosu. „Podbój kosmosu zawsze oznacza wyścig technologiczny” – podkreślił Andrzej Duda. Dodał, że to niezwykle trudna rywalizacja.

„Chcemy dla Polski w jak największym stopniu gospodarki wysokorozwiniętej, chcemy produkować dobra wysoko przetworzone, chcemy być gospodarką innowacyjną. To przemysł kosmiczny i wszystko co z nim związane powinien stanowić niezwykle ważny tego element” – mówił Andrzej Duda.

Prezydent uczestniczył w konferencji Technologie Przyszłości. Przemysł kosmiczny odbywającej się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. Wśród uczestników byli tez m.in. minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz i wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Dardziński, szef Polskiej Agencji Kosmicznej (PAK) Grzegorz Brona.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl