[RELACJA] Zakończyła się XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę

Dobiegła końca XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa, wypowiedziane niegdyś przez św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi!”. Transmisję dzisiejszego wydarzenia przeprowadziły TV Trwam i Radio Maryja.Drugi dzień modlitewnego spotkania Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze rozpoczął się od Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Po zakończeniu Godzinek odbył się koncert Macieja Wróblewskiego.

Zgromadzeni na Błoniach Jasnogórskich mogli również wysłuchać koncertu Eleni.

Kilka utworów wykonali również Aleksandra Novina-Chacińska oraz Remigiusz Łukomski.

Po zakończeniu koncertów swoje słowo do pielgrzymów skierował o. Tadeusz Rydzyk CSsR., Dyrektor Radia Maryja, który akcentował, że idzie ku nam rewolucja przeciwko Panu Bogu i katolickiej Polsce.

– Ta rewolucja dotarła do Polski w sposób zmasowany. To nie jest żart, ale bardzo poważna sytuacja. Damy radę, jeżeli każdy z nas się weźmie do tego, aby jeszcze bardziej kochać Pana Jezusa i Matkę Najświętszą, by tę miłość, to, co jest w naszych sercach, przekazać dzieciom i młodzieży. Wiek młodzieńczy jest trudny. Każdy z nas przechodził przez to. Ale właśnie wtedy tę miłość trzeba przekazać – wskazał redemptorysta.

O godz. 11.00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz diecezji świdnickiej.

Przed rozpoczęciem Eucharystii ks. bp Ignacy Dec poświęcił nowy wóz transmisyjny TV Trwam.

Na wstępie Mszy św. zgromadzonych wiernych powitał o. Marian Waligóra OSPPE, przeor Jasnej Góry.

– Bóg zapłać za to pielgrzymowanie, świadectwo wiary i dar modlitwy wynagradzającej za zniewagi, bluźnierstwa, świętokradztwa przeciw Bogu w Trójcy Jedynemu, przeciw Eucharystii, przeciw Maryi – naszej Matce i Królowej, a tego nie było na tej ziemi nawet w mrocznych czasach komunizmu –  mówił o. Marian Waligóra OSPPE.

W homilii ks. bp Ignacy Dec zwrócił uwagę, że obecnie znajdujemy się w rzeczywistości potopu ideologicznego, który zalewa Polskę od Zachodu.

Niespełna miesiąc temu, w dniu, gdy odbywała się tutaj coroczna pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci, ulicami Częstochowy przeszedł tzw. Marsz Równości, będący w istocie afirmacją demoralizacji i grzesznych zachowań środowisk LGBT, wspieranych przez ofensywę zagranicznych ośrodków usiłujących narzucić Polsce neopogańską ideologię gender. Środowiska te, będące w Polsce zaledwie nieznaczną mniejszością, nie mogą swoich celów osiągnąć metodami demokratycznymi, dlatego posługują się metodami drobnych kroków, tj. faktów dokonanych mających posłużyć za precedensy, jak również zuchwałymi prowokacjami – wskazał ksiądz biskup.

Ordynariusz diecezji świdnickiej akcentował, że od wielu lat Europa odcina się od korzeni chrześcijańskich.

Niektórzy europejscy politycy, którzy u nas mają swoich zwolenników, przestrzegają nas przed państwem wyznaniowym. Jednakże, jak się dobrze rozejrzymy, to zauważymy, że w wielu krajach Europy Zachodniej zapanowało państwo wyznaniowe, tyle tylko,  że owym wyznaniem nie jest katolicyzm, ale ideologia lewicowo-liberalna, której częścią jest ideologia LGBT. Bogu dzięki – Polska jeszcze temu nie uległa. Piewcy nowego porządku nie ustają jednak w wysiłkach, by i u nas nastała oświecona dyktatura politycznej poprawności – zaznaczył.

Dziś na Jasnej Górze, przed tronem Maryi, naszej Matki i Królowej, mówimy „nie” szkodliwej dla rodziny i narodu ideologii gender; mówimy „nie” dla liberalizmu moralnego, zawartego w programach środowisk LGBT; mówimy „stop” dla seksualizacji dzieci; mówimy „nie” dla związków partnerskich – dodał ks. bp Ignacy Dec.

Po komunii św. wierni odmówili akt przebłagania i wynagrodzenia Maryi za bluźnierstwa, profanacje i wszystkie obelgi przeciwko Jej świętemu imieniu.

Pozdrowienia dla uczestników XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę przekazał papież Franciszek.

Okolicznościowy list do zgromadzonych pielgrzymów wystosował prezydent RP Andrzej Duda. Odczytał go minister Paweł Mucha. Prezydent Polski w swoim liście podziękował Rodzinie Radia Maryja za budowanie jedności i obronę godności człowieka.

– Za ten mocny i wyrazisty głos w obronie wartości budujących naszą tożsamość i w obronie godności każdego człowieka chcę dziś raz jeszcze bardzo serdecznie podziękować. Życzę wszystkim uczestnikom XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę oraz wszystkim słuchaczom Radia Maryja, widzom TV Trwam i czytelnikom „Naszego Dziennika”, całej Rodzinie Radia Maryja, radości płynącej z doświadczenia wspólnoty, a Ojcu Dyrektorowi i Ojcom Redemptorystom błogosławieństwa Bożego oraz kolejnych lat w służbie Kościołowi i Polsce – napisał Andrzej Duda.

Następnie głos zabrał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wskazał, że rdzeniem chrześcijaństwa jest piękne łączenie tradycji, osiągnięć przeszłości z poszukiwaniem nowych dróg, bez deptania przeszłości ołtarzy, z poszukiwaniem nowości w tym trudnym, coraz bardziej skomplikowanym świecie.

– My w każdej chwili, w każdym dniu wybieramy tę lepszą drogę – drogę ku silnej, wielkiej i pięknej Rzeczypospolitej. Ten wybór jest zawsze przed nami. Nie możemy z niego zejść na manowce. Jest też droga pośrednia – droga pusta, ponura, donikąd. Chcemy wszystkich tych, którzy są na takiej drodze przyłączyć do nas. Polska musi być jednością. Chcemy zjednoczenia naszego całego narodu pod biało-czerwonym sztandarem – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Prowincjał Warszawskiej Prowincji Redemptorystów o. Janusz Sok CSsR przekazał z kolei wyrazy podziękowania dla ojców posługujących przy Radiu Maryja, TV Trwam i Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, a także do pracowników, studentów i wolontariuszy.

Chciałbym Panu Bogu za każdego z was podziękować, że słowa, które wypowiadacie są odpowiedzialne, że są zakorzenione w Ewangelii, a na dodatek tak pięknie przyprawione życzliwością i miłością. Bogu niech będą dzięki za każde słowo, które z troską mówicie – powiedział o. Janusz Sok CSsR.

Przybyłym pielgrzymom podziękował o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Po Mszy św. odbył się koncert orkiestry „Victoria” z Rembertowa.

XXVIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę zakończyła się Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.

Transmisję XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę przeprowadziły TV Trwam i Radio Maryja.

***

Całość uroczystości:

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl