[TYLKO U NAS] Premier M. Morawiecki: W każdym dniu wybieramy tę lepszą drogę – drogę ku silnej, wielkiej i pięknej Rzeczypospolitej

My w każdej chwili, w każdym dniu wybieramy tę lepszą drogę – drogę ku silnej, wielkiej i pięknej Rzeczypospolitej. Ten wybór jest zawsze przed nami. Nie możemy z niego zejść na manowce – powiedział do uczestników XXVIII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę premier Mateusz Morawiecki.

Dziękuję za przybycie, dziękuję za walkę o wiarę i o lepszą Polskę – powiedział Mateusz Morawiecki.

Jasna Góra to jest miejsce niezwykłe – miejsce żywej wiary i żywego patriotyzmu. Miejsce, gdzie przez wieki obrona polskości zrosła się z obroną chrześcijaństwa, obroną naszej kultury i tradycji. Ta obrona nas ukształtowała. Owoców tej walki nie wolno nam dzisiaj porzucić – zaznaczył szef polskiego rządu.

Premier Polski podkreślił, że Polska i Polacy nie poddają się w walce o solidarność, wolność i wiarę.

– W dziejach Polski są momenty uprzywilejowane i są miejsca uprzywilejowane. Jasna Góra jest takim miejscem, gdzie byliśmy przyparci do muru. Często Polska była w oblężeniu. Tu w czasie Potopu Szwedzkiego. Kilka lat wcześniej Zbaraż, później Bar, w czasie konfederacji barskiej czy Westerplatte. Ale jesteśmy dumni z naszych wielkich zmagań. One zawsze potwierdzały, że Polska i Polacy nie poddają się w walce o solidarność, wiarę – o chrześcijaństwo – wskazał Mateusz Morawiecki.

Dlatego dziękuję wszystkim wam drodzy pielgrzymi, którzy macie odwagę walczyć o Polskę, wstawiać się za naszymi chrześcijańskimi wartościami. Bo taki dzisiaj jest czas, że to wymaga odwagi – dodał.

Rdzeniem chrześcijaństwa jest piękne łączenie tradycji, osiągnięć przeszłości z poszukiwaniem nowych dróg, bez deptania przeszłości ołtarzy, z poszukiwaniem nowości w tym trudnym, coraz bardziej skomplikowanym świecie. (…) My w każdej chwili, w każdym dniu wybieramy tę lepszą drogę – drogę ku silnej, wielkiej i pięknej Rzeczypospolitej. Ten wybór jest zawsze przed nami. Nie możemy z niego zejść na manowce. Jest też droga pośrednia – droga pusta, ponura, donikąd. Chcemy wszystkich tych, którzy są na takiej drodze przyłączyć do nas. Polska musi być jednością. Chcemy zjednoczenia naszego całego narodu pod biało-czerwonym sztandarem – zaznaczył szef polskiego rządu.

RIRM/TV Trwam News

drukuj