Anna Gembicka

Wiceminister A. Gembicka: Premier obiecał budowę obwodnic Lipna i Brześcia Kujawskiego

Premier Mateusz Morawiecki obiecał budowę obwodnic Lipna i Brześcia Kujawskiego – powiedziała w czwartek wiceminister inwestycji i rozwoju Anna Gembicka. Dodała, że inwestycje te wejdą do programu budowy 100 obwodnic.

Na potwierdzenie swoich słów wiceminister Gembicka przesłała PAP film z wypowiedzią szefa rządu, w którym mówi on, że taka decyzja zapadła.

„Miasta takie jak Lipno czy Brześć Kujawski od dawna zabiegały o zbudowanie obwodnicy. Wielokrotnie rozmawiałem o tym z Anią Gembicką, która zawsze zabiega o to, żeby przyciągnąć jak najwięcej inwestycji do Kujaw, do Ziemi Dobrzyńskiej i do województwa kujawsko-pomorskiego” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki na przesłanym nagraniu.

Szef rządu podkreślił, że w związku z prośbami wiceminister Gembickiej obwodnice – Lipna i Brześcia Kujawskiego – powstaną.

„One będą na tej liście 100 obwodnic, bo jest to bardzo ważne, żeby przyciągać nowych inwestorów, żeby tworzyć jak najlepsze warunki dla przedsiębiorczości, dla mieszkańców Kujaw, dla mieszkańców Ziemi Dobrzyńskiej. Bardzo dziękuję Ani Gembickiej za nasze liczne rozmowy” – dodał premier.

„W ciągu pierwszych stu dni po wyborach zostanie opublikowany wykaz tych stu obwodnic. Bardzo się cieszę, że Lipno i Brześć Kujawski się na tej liście znajdą. Mieszkańcy tych miast bardzo długo czekali na te obwodnice. Poruszanie się po Brześciu Kujawskim i Lipnie jest bardzo trudne, szczególnie w godzinach szczytu. Te postulaty – budowy obwodnic – pojawiały się od wielu lat. Bardzo się cieszę, że pan premier podjął decyzję o umieszczeniu obwodnic tych miast na tej liście” – powiedziała wiceminister inwestycji i rozwoju.

Podobną obietnicę wcześniej premier złożył w sprawie obwodnicy Strzelna. Informację o tym przekazali podczas spotkania z mieszkańcami tej miejscowości sekretarz stanu w KPRM Łukasz Schreiber (kandydat do Sejmu z listy PiS w okręgu bydgoskim) i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz (kandydat PiS do Senatu z okręgu inowrocławskiego).

PAP

drukuj