fot. PAP/Hanna Bardo

Premier M. Morawiecki do końca tygodnia ma przedstawić nowego ministra zdrowia

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że do końca tygodnia przedstawi nazwisko następcy ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Dziś szef resortu zdrowia poinformował, że podaje się do dymisji. Podkreślał, że decyzję o rezygnacji podjął już w lutym, ale wybuch epidemii zatrzymał go w ministerstwie. 

Premier Mateusz Morawiecki ocenił w trakcie konferencji prasowej w Katowicach, że Łukasz Szumowski sprostał swoim zadaniom w sposób niebywale skuteczny.

– Wystarczy popatrzeć na porównania do innych państw, do dużych państw członkowskich. Porównania liczby zachorowań, liczy zgonów na jeden milion mieszkańców, w okresie epidemii COVID-19. To, że udało nam soę dużo lepiej od innych państw europejskich, bogatszych, przejść przez to czerwone morze koronawirusa, zawdzięczamy przede wszystkim decyzyjności i profesjonalizmowi pana ministra Łukasza Szumowskiego – podkreślił premier. 

Prof. Łukasz Szumowski pełnił urząd szefa resortu zdrowia od stycznia 2018 roku. W ostatnich dniach ze stanowiska zrezygnował też wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

RIRM

drukuj