Premier złożył w KPRM wieniec pod tablicą rtm. Pileckiego

Premier Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister kultury Piotr Gliński oraz szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk złożyli w piątek wieniec pod tablicą w Kancelarii Premiera upamiętniającą rotmistrza Witolda Pileckiego w 70. rocznicę jego śmierci – podała KPRM.

„W 70. rocznicę śmierci rotmistrza Witolda Pileckiego premier @MorawieckiM, wicepremier @PiotrGlinski, szef Kancelarii Premiera @michaldworczyk uczcili pamięć o bohaterze poprzez złożenie wieńca pod pamiątkową tablicą w #KPRM” – podano na twitterowym koncie Kancelarii Premiera.

Na więziennym murze dawnego Aresztu Śledczego Warszawa-Mokotów odsłonięto w piątek portret rtm. Witolda Pileckiego – oficera AK i dobrowolnego więźnia Auschwitz, który po wojnie został skazany przez władze komunistyczne na śmierć.

Witold Pilecki urodził się 13 maja 1901 r. w Ołońcu, został stracony 25 maja 1948 r. w Warszawie. Był oficerem Armii Krajowej, który w 1940 r. dobrowolnie poddał się aresztowaniu i wywózce do Auschwitz, aby zdobyć informacje o obozie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl