fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Rząd przyjął projekt budżetu na 2020 rok

Rząd przyjął projekt budżetu na 2020 rok, który nie przewiduje deficytu. Projekt zostanie teraz skierowany do prac w parlamencie.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że po konsultacjach w Radzie Dialogu Społecznego rząd wprowadził do projektu budżetu drobne korekty, ale pozostaje zrównoważony. Szef rządu dodał, że jest to także budżet prorozwojowy.

– Budżet jest skrojony na miarę. Jest budżetem rozwojowym, który kontynuuje wiele programów, które wcześniej zainicjowaliśmy. Nasza rewolucja społeczna poprzez wsparcie dla rodzin, młodych ludzi, emerytów, jest kontynuowana – zaznaczył szef rządu.

Minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński podkreślił, że wydatki i dochody są najwyższe od 1989 roku. Sięgną one 429,5 mld zł. Rząd szacuje, że wzrost gospodarczy w przyszłym roku wyniesie 3,7 proc.

– Ten budżet jest skrojony na miarę, na czas. Jest budżetem konserwatywnym. Zakładamy w nim, że wzrost gospodarczy w przyszłym roku wyniesie 3,7 proc. Na ten rok spodziewamy się, że wzrost gospodarczy może zamknąć się powyżej 4 proc. Ten wzrost w tym roku jest mniej więcej 3 razy wyższy niż w strefie euro – powiedział Jerzy Kwieciński.

Rada Ministrów przyjęła dziś także strategię zarządzania długiem sektora finansów publicznych w latach 2020-2023; przewiduje ona dalszy spadek długu publicznego w relacji do PKB.  

RIRM

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl