M. Morawiecki o doniesieniach medialnych dot. sankcji dyplomatycznych USA wobec polskich władz: Zupełnie nieprawdzie

W różnych aspektach – gospodarczych, zbrojeniowych – toczą się rozmowy (…). Nie ma żadnych zmian – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.  Szef rządu był dziś pytany o doniesienia medialne dot. sankcji dyplomatycznych USA wobec polskich władz.

Okazało się to zupełnie nieprawdziwe – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.  Wskazał też na dementi Departamentu Stanu USA.

Te doniesienia, które wczoraj ujrzały światło dzienne, okazały się zupełnie nieprawdzie. Zostały zdementowane przez Departament Stanu, co świadczy o tym, że tutaj ktoś pewnie został wprowadzony w błąd przez kogoś. Ja to mogę potwierdzić, ponieważ na naszym poziomie, w różnych aspektach – gospodarczych, zbrojeniowych – toczą się cały czas rozmowy tak, jak się toczyły do tej pory i nie ma tutaj żadnych zmian, więc tym bardziej od swojej strony mogę (…) potwierdzić to dementi – mówił szef polskiego rządu.

Onet.pl podał wczoraj, że Amerykanie wprowadzili szczególne sankcje wobec polskich władz. Do czasu przyjęcia zmian w ustawie o IPN prezydent ani wiceprezydent USA mieli się nie spotkać z władzami RP. Według portalu istnienie ultimatum miała potwierdzać notatka polskiej ambasady w Waszyngtonie.

Informacje te zdementował Departament Stanu USA.

„Doniesienia zakładające jakiekolwiek zawieszenie współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa lub dialogu na wysokim szczeblu – wszystko to – jest po prostu fałszem” – podkreśliła Heather Nauert, rzecznik Departamentu.

https://www.youtube.com/watch?v=kn1JzeJMLAk&feature=youtu.be

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl