fot. twitter.com/MorawieckiM

Premier zachęca do wspierania seniorów w czasie pandemii

Premier Mateusz Morawiecki zachęca do wspierania seniorów w czasie pandemii. „Epidemia koronawirusa nie zwolniła nas z obowiązku bycia przyzwoitym; wręcz przeciwnie – trudne czasy wymagają od nas więcej i stanowią test solidarności – podkreślił we wtorek szef rządu.

Premier do swojego wpisu na Facebooku dołączył też krótki materiał wideo z wizyty u seniorki – 86-letniej pani Alicji.

„Proste pytanie >>może w czymś pomóc?<<, dzwonek do drzwi starszego sąsiada, chwila naszej uwagi – czasem tylko tyle potrzeba, by zmienić czyjąś rzeczywistość na lepsze. Pani Alicja, którą dziś odwiedziłem, ma 86 lat i jest jedną z setek tysięcy samotnych seniorów, którzy potrzebują teraz tej uwagi mocniej, niż kiedykolwiek” – napisał Morawiecki.

„Wszystkim nam jest trudno, ale samotność w starości jest jedną z najgorszych rzeczy, jaka może przytrafić się człowiekowi. Epidemia koronawirusa nie zwolniła nas z obowiązku bycia przyzwoitym. Wręcz przeciwnie – trudne czasy wymagają od nas więcej i stanowią test solidarności. Proste odruchy serca urastają dziś do rangi ratujących życie i mogą stanowić granicę między życiem i śmiercią. Pamiętajmy o tym i pomagajmy naszym seniorom” – zaapelował premier.

Szef rządu zachęca też do wspierania starszych osób w korpusie wsparcia seniorów.

„Jestem dumny, że mogę być członkiem korpusu wsparcia seniorów! Was też do tego zachęcam” – podkreślił.

Jak dodał, więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.wspierajseniora.pl.

Poprzez stronę internetową wolontariusze mogą rejestrować się i zgłaszać gotowość do pomocy seniorom. Strona jest częścią „korpusu wsparcia seniorów”, który rząd utworzył po wprowadzeniu obostrzeń dotyczących epidemii koronawirusa. „Korpus wsparcia seniorów” ma pomóc osobom starszym, które zgodnie z rekomendacjami rządu powinny unikać częstego wychodzenia z domu ze względu na ryzyko zarażenia się.

PAP

drukuj