fot. Krystian Maj/KPRM

Premierzy Polski i Hiszpanii M. Morawiecki i P. Sanchez przewodniczyli XIII polsko-hiszpańskim konsultacjom międzyrządowym

Premierzy Polski i Hiszpanii Mateusz Morawiecki i Pedro Sanchez przewodniczyli w poniedziałek XIII polsko-hiszpańskim konsultacjom międzyrządowym. Przedstawiciele obydwu krajów podpisali szereg porozumień, m.in. o współpracy w polityce przemysłowej, sferze cyberbezpieczeństwa czy budowy nowoczesnej infrastruktury.

Władze Polski i Hiszpanii chcą jeszcze bardziej zacieśnić współpracę. Premier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że Polska chce czerpać z doświadczeń Hiszpanii. Szef polskiego rządu mówił m.in. o współpracy w zakresie infrastruktury.

https://twitter.com/PremierRP/status/1399371096596570123

– Podziwiamy Hiszpanię. Ma wspaniałe drogi, koleje, lotniska. Jesteśmy w przededniu wielkiego skoku infrastrukturalnego. Mamy przed sobą okres co najmniej 10 lat wielkiego placu budowy. Chcemy skorzystać z doświadczenia i ze współpracy z firmami hiszpańskimi. Bardzo dziękuję firmom, które są już na polskiej ziemi i z którymi tak dobrze układa się współpraca – powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

W Madrycie podpisano m.in. porozumienie o współpracy przy budowie [Centralnego Portu Komunikacyjnego]. Dotyczy ono głównie rozwoju kolei dużych prędkości w Polsce.

Ostatnie konsultacje rządów Polski i Hiszpanii odbyły się cztery lata temu. Normalny tryb zakłóciła pandemia koronawirusa.

https://twitter.com/PremierRP/status/1399361585282420739

Premier Mateusz Morawiecki udał się do Hiszpanii w niedzielę. Podczas wizyty spotkał się z przedstawicielami Polonii, a także z przedstawicielami hiszpańskich przedsiębiorców.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl