M. Morawiecki w Kluczborku: myślimy także o małych miastach

Przywrócenie szlaku kolejowego z Kluczborka do Namysłowa i Oleśnicy, budowę domu seniora i obwodnicy miasta zapowiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Kluczborka w ramach konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości.

Na kluczborskim rynku premier poinformował licznie zgromadzonych mieszkańców o planach rządu wobec tego miasta.

„Chcemy przywrócić miastu rolę silnego ośrodka kolejowego. Myślę tu o modernizacji linii kolejowej z Kluczborka do Namysłowa i Oleśnicy, czyli tego, co PO – Puste Obietnice – obiecywały, a my to zrobimy. Sam jestem potomkiem kolejarzy i doskonale rozumiem ludzi związanych z kolejarskim fachem” – powiedział premier.

Szef rządu obiecał budowę obwodnicy Kluczborka i budowę w tym mieście domu seniora, który pozwoliłby na rozwiązanie narastającego problemu opieki nad ludźmi starszymi i wymagającymi opieki. Zobowiązał się do odbudowy polskiego przemysłu – także rolnego – który jak powiedział, został sprzedany w przeszłości przez PSL.

Premier poparł startującego na fotel burmistrza Kluczborka Stanisława Konarskiego, który w ocenie Morawieckiego, ma szansę na ożywienie gospodarki miasta i wdrożenie planu, jaki dla samorządów przygotowało Prawo i Sprawiedliwość.

„Wprowadzamy zmiany, ale potrzebujemy dobrych partnerów w samorządach i dobrego przekazu do społeczeństwa. Dlatego jeździmy po całej Polsce, żeby wsłuchać się w wasze postulaty i wasze potrzeby. Nasi przeciwnicy mają za sobą potężne media, większość portali internetowych. Musimy pokonać tę barierę i dotrzeć z naszym przekazem do możliwie dużej liczby Polaków” – podkreślił premier.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl