fot. PAP

Jarosław Kaczyński rusza w Polskę

W przyszłym miesiącu prezes Jarosław Kaczyński rusza w podróż po Polsce. Lider Prawa i Sprawiedliwości będzie spotykał się przede wszystkim z mieszkańcami wsi i małych miast.

Cykl spotkań z Polakami rozpocznie się po sejmowym głosowaniu nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności dla rządu, z kandydaturą prof. Piotra Glińskiego na premiera rządu technicznego. Sejm ma zająć się wnioskiem na posiedzeniu 6-8 marca.

Prezes PiS wraz z politykami partii, będą podczas wyjazdów pokazywać błędy w wynegocjowanym przez rząd Donalda Tuska budżet UE na lata 2014-20.  PiS akcentuje, że w porównaniu do poprzednich lat zmniejszono środki dla naszego kraju w ramach Wspólnej Polityki Rolnej o 7 mld euro.

Spotkania te mają pokazać mieszkańcom poszczególnych miejscowości, że jest alternatywa wobec nieudolnych rządów Donalda Tuska – mówi poseł Joachim Brudziński.

– Jarosław Kaczyński po chwilowej przerwie wraca na trasę. Jest politykiem, który praktycznie cały czas przemierza Polskę wzdłuż i wszerz i spotyka się z wyborcami. Głównym celem tych wyjazdów jest przekonywanie Polaków bezpośrednio w miejscu ich zamieszkania, że jest alternatywa wobec rządów PO, jest partia oraz lider, który jest w stanie poprowadzić Polskę w zupełnie innym kierunku niż tym, do którego zaprowadziła nas Platforma Obywatelska. Jest szansa na to, żeby młodzi Polacy nie wyjeżdżali z ojczyzny, aby zakładali rodziny w Polsce, a nie w Wielkiej Brytanii czy Irlandii – powiedział poseł Joachim Brudziński.

Szef komitetu wykonawczego PiS dodaje, że klub przygotowuje rozwiązania, które mają pomóc Polsce mądrze wykorzystać fundusze unijne. Do tej pory obecny rząd nie miał pomysłu na inwestycje służące Polsce.

– W ramach kolejnej perspektywy budżetowej pojawiają się możliwości – aby te miliardy euro, które do Polski mogą trafić – były wydatkowane bardziej racjonalnie. Tak jak to miało miejsce, kiedy śp. Grażyna Gęsicka przygotowała listę indykatywną w oparciu o pewien spójny plan, program zrównoważonego rozwoju Polski, a nie tak jak obserwowaliśmy to w ostatnich latach. Mówiąc wprost, w dużej mierze te pieniądze zostały rozkradzione i zmarnotrawione, dlatego już od marca, Jarosław Kaczyński spotykając się z mieszkańcami Polski, od Świnoujścia po Ustrzyki, od Wałbrzycha po Suwałki będzie przekonywał, że warto brać sprawy w swoje ręce – dodał Joachim Brudziński.

 

Wypowiedź posła Joachima Brudzińskiego


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj