fot. PAP/Leszek Szymański

B. Mazurek: B. Szydło złożyła rezygnację, kandydatem na premiera Mateusz Morawiecki

Premier Beata Szydło na ręce Komitetu Politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji, rezygnacja została przyjęta; Komitet Polityczny wysunął na stanowisko premiera kandydaturę Mateusza Morawieckiego – poinformowała rzecznik PiS Beata Mazurek.

Mazurek podkreśliła, że Komitet Polityczny podjął decyzję, że Szydło powinna pełnić „ważną, eksponowaną funkcję w polskim rządzie”.

„Natomiast Komitet Polityczny na stanowisko premiera wysunął kandydaturę pana wicepremiera Mateusza Morawieckiego” – powiedziała Mazurek.

„Jestem przekonana, że nasi wyborcy zrozumieją to, że jesteśmy jedną drużyną, że realizujemy program” – mówiła Mazurek dziennikarzom po zakończeniu Komitetu Politycznego PiS.

„Komitet Polityczny w sposób zdecydowany wypowiedział się, by pani premier Beata Szydło pełniła eksponowane stanowisko w rządzie, na którego premiera w tym momencie desygnowaliśmy Mateusza Morawieckiego” – dodała.

Podczas rozmowy z dziennikarzami nie chciała powiedzieć jakie stanowisko miałoby to być.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że Beata Szydło ma zostać wicepremierem, a reszta zmian w rządzie ma nastąpić w styczniu.

Z informacji PAP wynika również, że podczas głosowania nad kandydaturą dwóch polityków PiS opowiedziało się przeciw kandydaturze Morawieckiego, jeden wstrzymał się od głosu, a reszta z 33 członków Komitetu Politycznego PiS głosowała „za”.

Wotum zaufania dla rządu Mateusza Morawieckiego zaplanowano na wtorek; na razie nie będzie zmian ministrów – to – według informacji PAP – miał zapowiedzieć prezes PiS Jarosław Kaczyński na posiedzeniu klubu PiS.

Według źródeł PAP, na klubie przemawiał krótko prezes Kaczyński i premier Beata Szydło, która dostała owacje na stojąco; Morawiecki nie zabrał głosu.

PAP/RIRM

drukuj