fot. PAP/Marcin Gadomski

Radni PiS z Gdańska o wywiadzie A. Dulkiewicz dla niemieckiej stacji radiowej: To atak na Polskę

Gdańscy radni PiS podkreślają, że wywiad, którego udzieliła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz niemieckiej stacji radiowej to atak na Polskę. W wydanym oświadczeniu wskazują, że Aleksandra Dulkiewicz porównała aktualną sytuację w Polsce do czasów III Rzeszy i ustroju komunistycznego.

Zaznaczają, że w wywiadzie padają też m.in. zarzuty ws. homofobii, ksenofobii  i antysemityzmu, które uderzają w polskie społeczeństwo.

Radni miasta podkreślają, że stanowczo sprzeciwiają się manipulacji i tego typu oszczerstwom. Zaznaczają, że cała sprawa to celowy zabieg. Radna miasta Gdańska Joanna Cabaj z PiS podkreśla, że słowa prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz są oburzające.

– Wypowiedź prezydenta miasta jest niestety skandaliczna. Myślę, że obrażająca wielu patriotów i wielu Polaków, bez względu na to, jaką opcję polityczną popierają. Porównywanie aktualnej sytuacji Polski do czasów komuny czy czasów III Rzeszy jest czymś obrzydliwym. Trudno tutaj szukać jakiegokolwiek wytłumaczenia dla pani Aleksandry Dulkiewicz – zaznacza Joanna Cabaj.

Radni dodają, że haniebne stwierdzenia, które padają w wywiadzie to forma kształtowania jednoznacznie negatywnych postaw względem Polski. Podkreślają, że takie działanie jest niedopuszczalne i nie będzie akceptowane.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl