PiS chce wyjaśnienia matackiej konferencji prokuratury

Posłowie PiS chcą by sprawa kłamliwej konferencji prokuratury wojskowej o trotylu na wraku Tupolewa była nadal wyjaśniana.

Odpowiedni wniosek w tej sprawie  politycy mają przygotować jeszcze w tym tygodniu – zapowiada poseł Stanisław Piotrowicz.

Wczoraj podczas posiedzenia sejmowej komisji sprawiedliwości naczelny prokurator wojskowy przyznał, że niektóre z urządzeń użytych w Smoleńsku wykazały n a czytnikach cząsteczki TNT – czyli trotylu. Wcześniej po publikacji „Rz” prokuratura informowała jedynie o znalezieniu cząstek wysokoenergetycznych, wykluczając trotyl.

Wiceprzewodniczący komisji poseł Stanisław Piotrowicz pytał więc  o powody zmiany stanowiska, jednak nie uzyskał odpowiedzi. Stąd potrzebne jest kontynuowanie posiedzenia.

– Chciałem usłyszeć wyjaśnienia dlaczego wtedy wprowadzono opinię publiczną w błąd, ale przewodniczący przerwał posiedzenie, tak, że wojskowi już nie musieli na postawione pytanie odpowiadać. Zastanawiamy się nad tym jakie dalsze czynności w tej sprawie trzeba podjąć. Niewątpliwie jako komisja wrócimy do tematu i jesteśmy zdeterminowani żeby kontynuować posiedzenie, natomiast przygotujemy formułę w jakiej to posiedzenie miałoby się odbyć – powiedział poseł Stanisław Piotrowicz.

 

Wypowiedź posła Stanisława Piotrowicza:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj