Spotkanie ws. budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej

24 lutego odbędzie się spotkanie ws. budowy pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej. O zaproszeniu poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Na początku października do kancelarii prezydenta Komorowskiego wpłynął list części rodzin w sprawie pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej.

Grupa rodzin kilkudziesięciu ofiar katastrofy podkreśliła w liście, że zależy im na tym, by znaleźć takie miejsce i taką formę upamiętnienia w centrum stolicy, gdzie wszyscy będą mogli spokojnie wspomnieć najbliższych.

Andrzej Melak, brat śp. Stefana Melaka, przewodniczącego Komitetu Katyńskiego, powiedział, że jest to celowe zagranie przed wyborami prezydenckimi.

– Nie podpisywałem się pod tym listem, nie wiem o takiej inicjatywie. Była to inicjatywa części rodzin, inspirowana – prawdopodobnie – przez Kancelarię Prezydenta. Jest to łatanie dziury i wyjście przed szereg. My, jako przedstawiciele tych, których prezydent nigdy nie zaprasza, nic nie wiemy. Jest to chyba inicjatywa w ramach kampanii wyborczej pana prezydenta, żeby łapać punkty – zauważył Andrzej Melak.

Bronisław Komorowski spotkał się już w październiku z przedstawicielami rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Po tym spotkaniu zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Sławomir Rybicki mówił, że prezydent podejmie decyzję ws. zaangażowania się w projekt budowy pomnika po konsultacjach z władzami Warszawy.

RIRM

drukuj