W PE odbyła się debata o katastrofie smoleńskiej

Spotkanie otworzył przewodniczący Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim – Syed Kamall. Polityk przypomniał wciąż niewyjaśnioną sprawę tragedii odnosząc się do wypadku lotniczego we francuskich Alpach.

Podczas debaty poruszono wiele kwestii m.in. nieprawidłowości w śledztwie i przy identyfikacji ciał, oraz fakt, że czarne skrzynki i wrak nie wróciły do Polski.

Poseł Antoni Macierewicz, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu, podziękował wszystkim naukowcom i przewodniczącemu frakcji za zaangażowanie.

Macierewicz stwierdził, że po pięciu latach prac, których nie podejmowało państwo, lecz ludzie dobrej woli, możemy z pewnością powiedzieć kilka rzeczy.

Za tę tragedię w pełni odpowiedzialny jest rząd, na czele którego stoi pan Władimir Władimirowicz Putin – wtedy, jako premier rządu Federacji Rosyjskiej, dziś, jako prezydent. To, co się zdarzyło nad Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku, nie było wypadkiem. Nie było też spowodowane błędami, bądź złą wolą pilotów. Była to akcja przygotowana przez długi czas. Można by rzec, że była to pierwsza salwa w wojnie, która trwa dzisiaj na wschodzie Europy i która coraz bardziej dramatycznie zbliża się do granic Unii Europejskiej i NATO – powiedział poseł Macierewicz.

W PE został zaprezentowany film, który stanowił rekonstrukcję katastrofy z 10 kwietnia 2010 r. W debacie uczestniczyło bardzo wielu deputowanych z całej Unii Europejskiej oraz naukowcy i polscy parlamentarzyści.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl