SP będzie wnioskować o śledztwo ws. zaniechań w SKOK Wołomin

Solidarna Polska złoży do prokuratury generalnej wniosek o wszczęcie śledztwa w celu zbadania zaniechań organów państwa: ABW, CBA, CBŚ i prokuratury w związku z aferą SKOK Wołomin. Według partii pierwszy w prokuraturze powinien być przesłuchany Bronisław Komorowski.

Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro zauważył, że od wielu tygodni Platforma Obywatelska próbuje przekonywać, że mamy do czynienia z największą w historii Polski aferą finansową w związku z działalnością SKOK-ów. Podkreślił, że jest wielka afera, ale SKOK-u Wołomin.

Zbigniew Ziobro przypomniał, że w przypadku tej afery media informują, iż urzędnicy ministerstwa finansów  już w 2011 r. posiadali wiedzę na temat możliwych przestępstw, a dopiero w 2014 r. uniemożliwiono zorganizowanej grupie przestępczej wyprowadzanie pieniędzy na szkodę klientów. PO próbuje przerzucać odpowiedzialność na PiS.

– Tymczasem to przecież nie PiS tylko PO, która rządzi przez ostatnie lata, miała wszelkie możliwości, aby już w 2011 roku zablokować możliwość prowadzenia działalności przestępczej i spowodować, że te straty byłyby w ogóle nieporównywalnej wielkości. Nie byłyby rzędu 2,5 mld zł, tylko np. rzędu 2-3 mln zł. Nie było działań i powinna być odpowiedzialność, ustalenie, kto za to odpowiada, ustalenie, czy ten brak aktywności ze strony organów ścigania nie był wynikiem pewnego zamówienia, zlecenia politycznego – biorąc pod uwagę fakt, kto wykorzystuje sprawę tej afery SKOK dla swojego interesu – mówił lider SP.

W ramach wniosku, kierowanego do prokuratury generalnej Zbigniew Ziobro zwraca się także o przesłuchanie prezydenta Bronisława Komorowskiego.

– Po pierwsze, dlatego, że pan prezydent Bronisław Komorowski jest najważniejszym organem Polskiego Państwa, reprezentantem rządzącej PO, który miał – i mógł mieć – realny wpływ na działanie tychże organów. Chodzi o pozycję, rolę polityczną w środowisku PO. Po drugie, dlatego, że pan prezydent Komorowski nie kryje się z tym, że ma bardzo bliskie relacje z wieloma wysokimi przedstawicielami WSI, których przedstawiciele doprowadzili do tej bardzo profesjonalnie prowadzonej operacji przestępczej na gigantyczną skalę, która doprowadziła do tak ogromnych strat. I po trzecie, że są pewne sygnały wskazujące na możliwość osobistych relacji pomiędzy panem prezydentem Bronisławem Komorowskim a sprawcami – oskarżonymi, tymczasowo aresztowanymi w tej sprawie – zauważył Zbigniew Ziobro.

Temat SKOK-ów stał się głównym narzędziem w walce politycznej prowadzonej przez PO w kampanii prezydenckiej. Powołana została nawet podkomisja do spraw realizacji ustaw o Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych. Wczoraj odbyło się pierwsze posiedzenie. Następne jest planowane za tydzień

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl