Dziennikarstwo na WSKSiM wyróżnione przez PKA

WSKSiM w Toruniu została wyróżniona przez Polską Komisją Akredytacyjną za kształcenie na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna. Spośród wszystkich uczelni wyższych ocenianych przez PKA, WSKSiM jako pierwsza jednostka niepubliczna otrzymała ocenę wyróżniającą.

Wyróżnienie dotyczy studiów pierwszego stopnia o profilu praktycznym. O. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM, dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu uczelni. Przypomina, że w 2003 roku takie wyróżnienie otrzymał Uniwersytet Warszawski.

­- To wyróżnienie jest dla nas szczególne, ponieważ ocena dotyczy profilu praktycznego naszej uczelni. Inne oceny Polskiej Komisji Akredytacyjnej były dokonywane na wydziałach o profilu ogólnoakademickim. Jest to dla mnie osobiście – ale myślę, że i dla całej naszej społeczności akademickiej – wspaniały prezent od Matki Bożej. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu! – mówi rektor WSKSiM.

Spośród przyjętych przez Polską Komisję Akredytacyjną ośmiu kryteriów jakościowych, sześć uzyskało ocenę wyróżniającą: m.in. odnoszące się do opisu zakładanych celów i efektów kształcenia ocenianego kierunku oraz systemu potwierdzającego ich osiąganie, programu studiów, realizującej go kadry, a także wewnętrznego systemu zapewniania jakości kształcenia.

Wyróżniająco oceniono również infrastrukturę dydaktyczną oraz system wsparcia studentów w procesie uczenia się. Kolejna ocena jakości kształcenia planowana jest na lata 2022/2023.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl