fot. Katarzyna Cegielska

WSKSiM: zimowe warsztaty dla młodzieży

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej rozpoczęły się dziś zimowe warsztaty muzyczne. Czterodniowe spotkanie organizowane jest dla młodzieży gimnazjalnej oraz ponadgimnazjalnej. Warsztaty prowadzi zespół LUMEN. Jutro z kolei ruszają weekendowe warsztaty pod hasłem „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”.

Warsztaty z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” wpisały się już na stałe w kalendarz spotkań orgaznizowanych w toruńskiej uczelni dla młodzieży z całej Polski i nie tylko.

Podczas trzech dni młodzież będzie uczestniczyła w warsztatach prasowych, radiowych, telewizyjnych oraz informatycznych. Nie zabraknie także zajęć politologicznych, muzycznych, tanecznych i aktorskich. Młodzi poznają najciekawsze miejsca Torunia oraz zwiedzą siedzibę Radia Maryja i TV Trwam.

Pracownicy toruńskich mediów przedstawią młodzieży tajniki pracy dziennikarzy, montażystów czy operatorów kamer telewizyjnych. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję zobaczyć, jak wyglądają przygotowania do programów telewizyjnych czy radiowych. Zapoznają się z podstawową terminologią dziennikarską, zobaczą jak funkcjonują media i dowiedzą się, jakie mogą nieść zagrożenia.

Podczas warsztatów nie zabraknie wspólnej modlitwy. Zimowe warsztaty w WSKSiM potrwają do niedzieli.

Tv Trwam/RIRM

drukuj