Tomaszów Mazowiecki: odbyły się warsztaty „Zrozumieć Media”

W Tomaszowie Mazowieckim odbyły się dziś warsztaty z cyklu „Zrozumieć media”. Licznie zgromadzona w kinie Włókniarz młodzież wysłuchała serii wykładów dotyczących mediów.

Prelekcje i prezentacje poprowadzili wykładowcy Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz pracownicy TV Trwam i Radia Maryja.

Ponad 260 osób miało okazję zapoznać się m.in. ze sposobami kreowania wizerunku w mediach oraz formami manipulacji przekazem za pomocą technik multimedialnych – mówiła starosta powiatowy Barbara Robak, współorganizator wydarzenia.

– Myślę, że wiedza, oprócz teoretycznej, jeśli jest pokazana w praktyce, jest bardzo potrzebna i wzbudza zainteresowanie. Samo to, że jest bardzo duże zainteresowanie młodzieży, która słucha tego, co mówią – jak wygląda „od kuchni montaż” telewizyjny, jak można manipulować, przekazać różne treści, (wykorzystać) różne nowoczesne techniki, technologie, które stosowane są w telewizji – to jest coś nowego, tego nie uczy się na żadnej lekcji – podkreśliła Barbara Robak.

W warsztatach udział wzięli nauczyciele i uczniowie liceów oraz zespołów szkół ponadgimnazjalnych w Tomaszowie Mazowieckim. Zajęcia zostały przeprowadzone z inicjatywy posła PiS Roberta Telusa, dyrektora szkoły katolickiej Mariusza Węgrzynowskiego, prezydenta miasta Tomaszowa Mazowieckiego Marcina Witko i Starosty tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego.

Relacja z warsztatów w Tomaszowie Mazowieckim


Pobierz

Pobierz

RIRM

drukuj