fot. AKSiM

Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych w AKSiM

7 czerwca bieżącego roku w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpocznie się Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych. Wydarzenie będzie przebiegać pod hasłem „Komunia z Jezusem Chrystusem”. Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych potrwa do 9 czerwca.

W dniach 7-9 czerwca 2022 roku w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych. Wydarzenie będzie przebiegać pod hasłem „Komunia z Jezusem Chrystusem”.

8 czerwca 2022 roku są przewidziane wykłady, dyskusje oraz spotkanie z przedstawicielem Ministerstwa Edukacji i Nauki. W ramach spotkania głos zabierze między innymi ks. dr hab. Andrzej Kiciński, profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który podejmie temat „Dyrektorium o Katechizacji a przygotowanie do I Komunii Świętej”. Wykład wygłosi także ks. dr Andrzej Kowalski, proboszcz parafii w Toruniu, który poruszy temat „Parafia – Ewangelizacja – Dyrektorium”.

Po serii wykładów uczestnicy Ogólnopolskiego Spotkania Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych udadzą się na toruńską starówkę, aby wspólnie uczestniczyć we Mszy świętej w Katedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Wiesław Śmigiel, ordynariusz toruński.

9 czerwca 2022 roku Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych rozpocznie się Mszą świętą w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Eucharystii przewodniczyć będzie ks. bp Wojciech Osiala, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

Następnie uczestnicy spotkania wspólnie będą debatować nad informacjami, które przedstawi Komisja Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski oraz Biuro Programowania Katechezy. W ramach wydarzenia ks. Marek Studenski poruszy temat „Tygodnia Wychowania”, jako inicjatywy Kościoła w Polsce.

Ogólnopolskie Spotkanie Dyrektorów Wydziałów Katechetycznych zakończy się 9 czerwca 2022 roku.

Emilia Augustynowicz/radiomaryja.pl

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl