Budujemy elity

Z o. dr. Zdzisławem Klafką CSsR, rektorem WSKSiM, rozmawia Beata Falkowska

„Wolę nie jeździć na wakacje, ale posyłać dzieci do katolickich szkół” – usłyszałam ostatnio od znajomej mamy. Dlaczego warto studiować na WSKSiM?

– Myślę, że nasza uczelnia za najważniejszy aspekt uznaje integralny charakter kształcenia, który obejmuje zarówno przekazywanie rzetelnej wiedzy opartej na prawdzie, jak i wychowanie w duchu ojczyźnianych i katolickich wartości. Studenci mogą tutaj nie tylko zdobywać solidną wiedzę, umiejętności bardzo potrzebne na rynku pracy, ale też przebywać wśród ludzi, którzy szanują ich wiarę i poglądy na otaczającą rzeczywistość. Uczą się też, jak nie wstydzić się bycia katolikiem w dzisiejszej Polsce, ale jak być z tego dumnym. Absolwent WSKSiM to ktoś, kto wyróżnia się kulturalnym zachowaniem, przygotowaniem merytorycznym i doświadczeniem praktycznym, zdobytym podczas licznych praktyk zawodowych. Ogromnym atutem naszej uczelni jest fakt, że obok istnieją Radio Maryja i Telewizja Trwam. W ten sposób studenci szybko zdobywają nie tylko bogatą wiedzę teoretyczną, ale też wysokie umiejętności praktyczne. Inwestycja w kształcenie młodzieży w takiej uczelni to inwestycja w przyszłość młodego pokolenia, w lepszą przyszłość naszej Ojczyzny. Warto dodać – o czym często wspominają sami studenci – że zewnętrze warunki życia i studiowania ogromnie sprzyjają budowaniu pięknych więzi międzyludzkich.

Czy każdy z nas może pomóc w rozwoju WSKSiM?

– W odróżnieniu od innych uczelni wyższych w Polsce WSKSiM całkowicie pozbawiona jest wsparcia ze strony władz państwowych. Bez pomocy instytucji i osób prywatnych nie jest możliwy dalszy konieczny rozwój naszej uczelni i formacja prawdziwej elity w duchu wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Dlatego zapraszamy do szlachetnego grona Rady Sponsorów (Mecenasów) Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Potrzebujemy wybitnej kadry profesorów i wychowawców oraz odpowiedniego zaplecza profesjonalnego, które w dobie dynamicznego rozwoju technologicznego, nowych mediów wymaga ciągłej modernizacji. W dobie kryzysu kultury i prawdy nasza uczelnia jest w stanie przygotować prawdziwe elity, od których zależeć będzie los naszej Ojczyzny i każdego z nas. Pragniemy zaprosić drogich rodaków, aby zechcieli dołączyć do tego fascynującego projektu, jakim jest Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej.

Jakie szczególne wydarzenia czekają w tym nowym roku WSKSiM?

– Pośród wielu wydarzeń zaplanowanych w WSKSiM w drugim semestrze bieżącego roku akademickiego wymieniłbym sympozjum naukowe, tradycyjnie już organizowane u nas z okazji wspomnienia patrona dziennikarzy św. Franciszka Salezego, poświęcone tym razem „Obliczom wolności”. Nadto angażujemy się w duchowe przygotowanie się do kanonizacji bł. Jana Pawła II poprzez organizowanie pielgrzymki do Rzymu z okazji tego historycznego wydarzenia. Dla upamiętnienia największego z rodu Słowian studenci naszej uczelni wystawią sztukę teatralną inspirowaną dramatem Karola Wojtyły pt. „Brat naszego Boga”.

Dziękuję za rozmowę.

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl