W WSKSiM odbyły się obrony prac magisterskich

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej odbyły się obrony prac magisterskich. Tytuł magistra otrzymało 23 absolwentów toruńskiej uczelni.

Obrona prac magisterskich to święto całej uczelni. Na początku, zgodnie z tradycją, sprawowana była uroczysta Msza święta w intencji studentów oraz kadry naukowej. Następnie rozpoczęły się egzaminy.

– Zaczęliśmy wszystko od Mszy św. o godzinie 9, więc troszeczkę spokoju zasiało to w naszych sercach – mówi Marta Strugała, absolwentka WSKSiM.

Dla studentów obrona prac magisterskich to jeden z najważniejszych sprawdzianów w ich życiu.

 – Czuję się dumna z tego, że się udało – że pracę napisałam, że nadszedł ten dzień – podkreśla Ines Fischer–Podlewska.

Dobre przygotowanie do egzaminu studenci nabyli w trakcie pięcioletnich studiów. Każdy ze studentów oprócz wiedzy teoretycznej mógł zdobyć także praktykę.

– Bardzo fajnie spędziłem te pięć lat studiów. Każdemu polecam tę uczelnię z uwagi na to, że (…) możemy się rozwijać w różnoraki sposób, poprzez uczestnictwo w praktykach w telewizji, w radiu, w prasie – wskazuje Mateusz Witek.

Tegoroczne prace dotyczyły szeroko pojętej problematyki.

– Studenci Wybierają tematy, które dotyczą tożsamości narodowej. W pracach dzisiejszych, w tych obronach przeplata się temat życia i to w sposób szczególny w odwołaniu się do wielkiej postaci jaką jest św. Jan Paweł II. Temat życia, świętości życia, temat patriotyzmu przy okazji naszego stulecia odzyskania niepodległości – tłumaczy rektor WSKSiM o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

WSKSiM kształci specjalistów w zakresie dziennikarstwa, politologii, kulturoznawstwa czy informatyki. Od nowego roku akademickiego oferuje też studia podyplomowe z zakresu ekonomii oraz prestiżowe studia MBA. Jest jedną z czołowych uczelni niepublicznych w Polsce. [czytaj więcej]

TV Trwam News/RIRM

drukuj