P. Szijjarto: Węgry straciły 8 mld dol. z powodu sankcji UE wobec Rosji

Węgry straciły prawie 8 mld dolarów w wyniku sankcji nałożonych na Rosję przez Unię Europejską – oświadczył szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto w piątek w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji Rossija 24.

„W ostatnich latach firmy węgierskie straciły prawie 8 mld dolarów z powodu niemożliwości eksportowania do Rosji” – oświadczył Peter Szijjarto.

Minister wyraził przekonanie, że trzeba przeanalizować skuteczność sankcji unijnych przeciwko Rosji, nałożonych na to państwo w związku z anektowaniem przez nie Krymu.

„Sądzę, że jest to z naszej strony postulat bardzo uprawniony, gdyż wprowadzenie sankcji było poważną decyzją i przyniosło węgierskiej gospodarce istotny uszczerbek” – oznajmił minister Szijjarto.

Dodał, że wcześniej Rosja zajmowała drugie miejsce wśród partnerów handlowych Węgier, a teraz spadła na 12. miejsce.

Władze w Budapeszcie konsekwentnie krytykują sankcje wobec Rosji, ale podczas głosowań w tej sprawie przedłużały je dotąd wraz z pozostałymi państwami Unii Europejskiej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl