fot. PAP/Tomasz Gzell

Warszawa: Sztab P. Jakiego przedstawił program dla kobiet

Bezpłatny psycholog dla kobiet w ciąży, wzmocnienie domów samotnej matki, poszerzenie oferty zajęć z samoobrony oraz program profilaktyki raka piersi – to niektóre z propozycji przedstawione w piątek przez sztab kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryka Jakiego.

Patryk Jaki zobowiązał się, że jeżeli wygra jesienne wybory, to ratusz dofinansuje punkty opieki żłobkowej i przedszkolnej w centrach biurowych, stworzy „integracyjne” place zabaw, a także zapewni na nich (oraz już istniejących placach) specjalne, komfortowe miejsca do karmienia piersią i przewijania dziecka.

Kandydat Zjednoczonej Prawicy w programie skierowanym do kobiet zapisał też uruchomienie warsztatów z zakładania działalności gospodarczej oraz sfinansowanie darmowych kursów językowych dla kobiet powracających na rynek pracy.

Bezpłatne mają być też badania nieprawidłowości w genach BRCA1 i BRCA2.

„Wiemy, że Warszawa jest silna umiejętnościami, kreatywnością i prawowitością kobiet. Dlatego będziemy chcieli realizować specjalny program skierowany właśnie do kobiet” – powiedział Patryk Jaki.

Według niego, przedstawione propozycje dotyczą najważniejszych problemów, z jakimi borykają się kobiety.

PAP/RIRM

drukuj