W WSKSiM w Toruniu trwają rekolekcje wielkopostne

Wielki Post to czas rekolekcji. Do Świąt Wielkiej Nocy przygotowują się studenci Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. W toruńskiej uczelni trwają rekolekcje wielkopostne, które prowadzi o. Marcin Ciechanowski OSPPE, egzorcysta.

Rekolekcje rozpoczęła w środę Msza św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Następnie uczestnicy przeszli do kaplicy akademickiej, gdzie o. Marcin Ciechanowski wygłosił konferencję.

Paulin podkreślił, że rekolekcje są czasem, kiedy to Bóg mówi do człowieka.

– Epicentrum rekolekcji jest Słowo Boże. Biblia jest po to, żeby zmieniła nasze życie. W Biblii nie jest napisane tylko to, co kiedyś było. Bardziej jest nawet napisane to, co powinno się dziś dziać. Dlatego podczas rekolekcji słuchamy Słowa Bożego, w którym to Bóg ma szansę, żeby zmienić moje życie. To ja daję Bogu szansę, żeby zmienił moje życie, kiedy On do mnie mówi. Rekolekcje polegają przede wszystkim na słuchaniu Słowa Bożego. Dlaczego? Ponieważ wiara nie bierze się z modlitw. Wiara się bierze ze Słowa Bożego. Nie ma wiary z tego, że ja się modlę, z tego, co ja mówię do Boga. Wiara jest z tego, co Bóg mówi do mnie. A On mówi w Słowie, a nie w moim pacierzu – tłumaczył o. Marcin Ciechanowski.

Na piątek zaplanowano spowiedź oraz rozmowy indywidualne z rekolekcjonistą. O godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. w sanktuarium, a następnie odbędzie się Droga Krzyżowa.

Rekolekcje zakończy Apel Jasnogórski w kaplicy akademickiej.

RIRM

drukuj