Toruń: w WSKSiM trwa sympozjum „Oblicza nadziei”

„Oblicza nadziei” – pod takim hasłem w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa dziś sympozjum naukowe organizowane co roku z okazji wspomnienia św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy.

Otwarcia spotkania dokonał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Rektor-Założyciel WSKSiM. „Prawda was wyzwoli” – podkreślił, zwracając się do zebranych.

– Co to jest prawda, trzeba sobie powiedzieć. Ta klasyczna definicja prawdy to: „zgodność rozumu z rzeczywistością”. (…) Jesteśmy wierzącymi ludźmi, z Chrystusem, dlatego takie dziennikarstwo! Prawda siłą pokoju, a wtedy i nadzieja jest. Tego wszystkim życzę: niech to sympozjum nam dopomoże, żebyśmy byli takimi głosicielami – mówił Dyrektor Radia Maryja.

Następnie głos zabrał ks. bp dr Adam Lepa, członek Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. Przedstawił on prelekcję pt.: „Reklama jako czynnik rozbudzający nadzieję”. W tym kontekście ks. Biskup przestrzegł przed różnymi technikami manipulacji i propagandy.

– One tak funkcjonują, że zwykły adresat tych działań przyjmuje je zawsze za dobrą monetę a nawet nie podejrzewa funkcjonującej pułapki pod jego adresem. Wpływ reklamy jest tak skuteczny, że – jak wynika z badań – przytłaczająca większość nabywających w sklepach (…), czyni to w sposób przedrefleksyjny. Oznacza to, że dopiero po dokonaniu zakupu przychodzi refleksja nad sensem transakcji – zaznaczył ks. bp dr Adam Lepa.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły m.in.: Telewizja Trwam oraz Radio Maryja. Mecenasem sympozjum jest spółka Energa.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl