WSKSiM z pielgrzymką w Kaliszu

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej po raz IX pielgrzymuje do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Społeczność akademicka uczelni wyruszyła do Kalisza w tym roku w duchu dziękczynienia za 1050–lecie Chrztu Polski i Światowe Dni Młodzieży w Krakowie.

Dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM w Toruniu, podkreśliła, że pierwszym etapem dzisiejszego pielgrzymowania była wizyta w Gnieźnie, w Katedrze Królów Polskich.

Zwiedzaliśmy z młodzieżą katedrę gnieźnieńską, modliliśmy się przed św. Wojciechem prosząc o łaski dla naszej Ojczyzny. Przed nami spotkanie i modlitwa w Kaliszu, która też w kontekście ostatnich wydarzeń nabiera znaczenia, ponieważ nasilają się ataki na życie i protesty przeciw życiu. WSKSiM tym bardziej pragnie razem i całą wspólnotą akademicką modlić się w Sanktuarium św. Józefa i jemu polecać sprawy życia. Chcemy dać świadectwo przynależności do kultury życia i cywilizacji życia, tak jak nauczał św. Jan Paweł II – powiedziała dr Dorota Żuchowska.

O godz. 17.00 odbędzie się wykład prof. dr. hab. Henryka Kieresia, wykładowcy WSKSiM pt. „Religia w ludzkiej kulturze”.

Spotkanie zakończy o godz. 18.00 uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Jana Piotrowskiego, ordynariusza diecezji kieleckiej.

Transmisję Mszy św. przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM

drukuj