fot. Magdalena Kapuścińska Wojciech Trawka

Trwają warsztaty medialne w Łańcucie

W Łańcucie dziś kolejny dzień warsztatów dziennikarskich dla młodzieży. Tym razem dotarliśmy do II Liceum Ogólnokształcącego.

„Nowe Widnokręgi – zrozumieć media” to warsztaty organizowane przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej oraz Telewizję Trwam. Odbywają się w całej Polsce. Tym razem studenci goszczą w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Cel warsztatów jest bardzo szlachetny – podkreślił ksiądz Wiktor Florek z parafii św. Stanisława w Łańcucie.

– Chcemy naszej młodzieży przedstawić, jak działają współczesne media, jak jest przekazywana prawda, że ona często jest ukryta. I chcemy nauczyć młodzież, by po prostu potrafiła poruszać się w tym świecie medialnym – powiedział ks. Wiktor Florek.

Jednocześnie w Łańcucie odbywają się Dni Kultury Chrześcijańskiej. Jest to idealna okazja do warsztatów – mówił ks. Wiktor Florek.

– Młodzież jest po wczorajszym dniu zachwycona, natomiast dzisiaj, jak widzimy, frekwencja jest jeszcze większa – stwierdził kapłan.

Młodzież mogła zapoznać się ze sprzętem technicznym, czyli obsługą kamer i mikrofonów. Do dyspozycji jest również  wóz transmisyjny.

Warsztaty są współfinansowane z 1% podatku przekazywanego na Fundację Nasza Przyszłość.

TV Trwam News/RIRM

drukuj