B. Szydło zapowiedziała trzy zobowiązania rządu ws. ochrony ludzkiego życia

Szanuję poglądy tych, którzy chcą inaczej debatować o ochronie życia ludzkiego. Rząd RP zrobi wszystko, żeby chronić życie – powiedziała podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu Beata Szydło i zapowiedziała trzy zobowiązania rządu w sprawie ochrony życia ludzkiego.

Projekt ustawy wspierającej ochronę życia zostanie przedstawiony do końca tego miesiąca. Zapraszam wszystkie kluby, nawet tych z państwa, którzy chcą liberalizować prawo aborcyjne, żeby wzięli udział w pracach nad tym projektem – zaznaczyła premier Szydło.

Do końca roku rząd przygotuje program wsparcia dla rodzin i matek, które zdecydują się na urodzenie i wychowanie dzieci z tzw. trudnych ciąż. Przygotujemy również program wsparcia dla rodzin, które wychowują dzieci niepełnosprawne. Przygotujemy także program wsparcia dla kobiet, które zdecydują się urodzić dziecko, nawet w najtrudniejszych dla siebie sytuacjach zarówno jeśli chodzi o wszystkie kwestie związane z opieką zdrowotną i prenatalną, jak i później w opiece nad urodzonym dzieckiem – podkreśliła Beata Szydło.

Premier polski wskazała, że w czasie prac nad budżetem na 2017 r. rząd zgłosi poprawki zabezpieczające środki finansowe na realizacje tego programu od 1 stycznia 2017 r.

Zostanie również przeprowadzona kompleksowa i szeroko zakrojona akcja informacyjno-społeczna, wspierająca i promująca ochronę życia.

 

 

RIRM

drukuj
Tagi: , , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl