fot. Mateusz Marek/Nasz Dziennik

Ojciec D. Drążek CSsR posługujący w Radiu Maryja i Telewizji Trwam uzyskał stopień doktora

Ojciec Dariusz Drążek CSsR posługujący w Radiu Maryja i Telewizji Trwam oraz wykładowca Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu  obronił doktorat z dziedziny teologii środków społecznego przekazu. Publiczna obrona rozprawy doktorskiej na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się w formie zdalnej.

Ojciec Dariusz Drążek obronił doktorat na podstawie dysertacji naukowej „Misja naziemnych telewizji katolickich w Polsce po 1989 roku na przykładzie Telewizji Trwam. Studium teologiczno-medialne”. [czytaj więcej]

– Kościół nie musi być popularny w nauczaniu, ale ma być na pewno wiarygodny. I takie też są oczekiwania w stosunku do mediów katolickich na podstawie dokumentów, które analizowałem – powiedział o. dr Dariusz Drążek CSsR.

Dyrektor Radia Maryja, o dr Tadeusz Rydzyk CSsR, zwrócił uwagę, że aby media spełniały swoją funkcję, potrzeba świadków prawdy.

Media to głównie aparatura i człowiek,  tj. dawanie świadectwa i to są media katolickie – podkreślił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Promotorem pracy był dr hab. Grzegorz Łęcicki, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, który wskazywał na bogate doświadczenie w pracy dziennikarskiej o. Dariusza Drążka CSsR.

– Jest autorem licznych audycji radiowych i telewizyjnych, a także autorem kilku cykli audycji i programów, w tym także prowadził ponad 650 sztandarowych programów Radia Maryja i Telewizji Trwam, czyli „Rozmów Niedokończonych” – wskazał dr hab. Grzegorz Łęcicki.

Recenzentami pracy o. Dariusz Drążka CSsR byli prof. Krystyna Czuba oraz ks. dr hab. Jarosław Woźniak. Rada Dyscypliny Nauk Teologicznych zawnioskowała do Rady Wydziału Teologicznego UKSW o wyróżnienie pracy o. dr. Dariusza Drążka CSsR.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl