fot. wikipedia

W Toruniu trwają ,,Chrześcijańskie Dni Społeczne”

„Chrześcijańskie Dni Społeczne” to rekolekcje wielkopostne dla nauczycieli, lekarzy, samorządowców oraz pracowników administracji. Pomysłodawcą projektu jest radny województwa kujawsko-pomorskiego dr Przemysław Przybylski.

Samorządowiec powiedział, że „Chrześcijańskie Dni Społeczne” uczą, jak przemieniać i formować człowieka, by realizował dobro wspólne.

Żyjemy w wolnej Polsce, ale często żyjemy też na płaszczyźnie pomieszania pojęć. Trwa spór o wartość życia, o godność człowieka, o miłość do drugiego człowieka. Chcemy jako samorządowcy, nauczyciele akademicy i lekarze pochylić się nad tym problemem, żeby pokazać, że to jest zadanie chrześcijanina, który wykonuje określony zawód, a chrześcijaństwo wymaga świadectwa. Musimy również pokazać, że to nie jest odrębny punkt poszczególnej jednostki wykonującej zawód, ale że patrzymy w tę samą stronę, że przynosi to wymierne owoce. Dzisiaj, jeśli chcemy ocalić dziedzictwo całej Europy, to musimy postawić na fundamencie tych wartości – podkreślił dr Przemysław Przybylski.

Wydarzenie jest oparte na trzech filarach: religijnym, edukacyjnym oraz kulturowym. Zainteresowani mają możliwość uczestnictwa we Mszy św. oraz w wykładzie popularnonaukowym i koncercie muzyki poważnej.

Rekolekcje rozpoczęły się w czwartek w Kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego, a zakończą dzisiaj. W tym roku głównym prelegentem jest ks. prof. dr hab. Maciej Bała z UKSW.

RIRM

drukuj