WSKSiM w Toruniu: trwają wakacyjne warsztaty dla młodzieży

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają wakacyjne warsztaty z cyklu „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

To już kolejny dzień wakacyjnych warsztatów. O tym, że są one dużą pomocą przy wyborze studiów, mówi Michał, który pierwszy raz bierze w nich udział.

– Pomyślałem, że jest to dobry pomysł (ponieważ idę do klasy maturalnej), żeby wczuć się w klimat studiów. Tutaj jesteśmy na auli, czuję się jak student. Obserwuję dziennikarstwo. Świetny jest tu klimat – mówi Michał Blinowski, uczestnik warsztatów.

Warsztaty oferują wiele różnych ciekawych zajęć – podkreśla Agnieszka Kutyła, wychowawca grupy muzycznej.

– Są to warsztaty z zakresu teatru, filmu. Są również zajęcia taneczne. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. W tym roku również są to zajęcia z kultury i poprawności języka. Nowością jest w tym roku tematyka dziennikarstwa sportowego – wskazuje Agnieszka Kutyła.

Organizatorzy zaplanowali również wspólne zwiedzanie Torunia czy siedziby Radia Maryja oraz Telewizji Trwam.

– Jest takie super studio, gdzie można było poczuć się jak prezenterka telewizyjna, o czym marzyłam od zawsze. Usiadłyśmy właśnie z dziewczynami z kartkami i mogłyśmy przeczytać kawałek tekstu – mówi  Agnieszka Kukawka, uczestniczka warsztatów.

A jakie zajęcia najbardziej zapadły uczestnikom w pamięci?

– Podobały mi się zajęcia taneczne i wczorajsze telewizyjne. Mogliśmy zobaczyć, jak robi się. Zobaczyłam np., jak został zrobiony film Titanic, inaczej sobie go wyobrażałam – relacjonuje Natalia Zoch.

Organizacja warsztatów była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z jednego procenta podatku dochodowego przekazanego na fundację Nasza Przyszłość.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl