XV pielgrzymka studentów, absolwentów i wykładowców AKSiM do Narodowego Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu

Po raz XV społeczność Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu: studenci, absolwenci i wykładowcy pielgrzymowali do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. W tym roku towarzyszyły im słowa św. Maksymiliana Marii Kolbego: „Prośmy św. Józefa, byśmy tak byli oddani, tak się poświęcali, tak pracowali dla Niepokalanej i tak dla Niej żyli – jak On”.

Studenci zawierzyli św. Józefowi czas swoich studiów. Za jego wstawiennictwem modlili się o rozpoznanie powołania. To tu, w domu świętego Józefa w Kaliszu przed laty o dobrego męża i dobrą żonę prosili wtedy jeszcze studenci, a dziś już absolwenci AKSiM – małżeństwo Tomaszków. [czytaj więcej]

Pochodzimy z różnych miejsc, spotkaliśmy się w Toruniu i właśnie w miejscu, które jest nam bliskie, czyli w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu wzięliśmy ślub – mówili Monika i Dawid Tomaszkowie.

Centralnym punktem akademickiej pielgrzymki była uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. bp Paweł Stobrawa, biskup senior diecezji opolskiej.

Święty Józef staje przed nami jako człowiek, który umiał słuchać Pana Boga. Choć większości spraw nie rozumiał, zgadzał się zawsze z jego wolą w swoim życiu, a żyjąc w obecności Boga, wsłuchując się w głos Boga, umiał stawiać czoła problemom, które przed nim stawały – podkreślał ks. bp Paweł Stobrawa.

Do studentów pierwszego roku toruńskiej akademii zwrócił się ks. bp Damian Bryl, ordynariusz diecezji kaliskiej.

Drodzy studenci zadbajcie o to, by to był czas dojrzewania w pięknym człowieczeństwie, dojrzewania w formacji moralnej, bo trzeba dużo wiedzieć, ale także trzeba umieć odróżniać, co dobre i złe – mówił ks. bp Damian Bryl.

Wspólnie ze wspólnotą Akademii Kultury Społecznej i Medialnej modlił się o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, rektor i założyciel uczelni.

Tylko miłość jest twórcza. Życzę Wam pięknej miłości, bo to pseudo cywilizacja, antycywilizacja proponuje nam zaprzeczenie miłości. Nie dajcie się skusić – apelował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu wierni modlą się w intencji rodzin i obrony życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl