fot. Tomasz Strąg

WSKSiM: dobiega końca pierwsza edycja szkoły Bractwa św. Jana Pawła II

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu kończy się dziś pierwsza edycja letniej szkoły Bractwa św. Jana Pawła II. Jej uczestnicy od poniedziałku zgłębiają postać i nauczanie świętego papieża Polaka.

Każdego dnia tematem przewodnim jest inny aspekt pontyfikatu św. Jana Pawła II. W programie poszczególnych dni znalazła się modlitwa, bloki wykładowe oraz warsztaty muzyczne.

Agnieszka Myszkowska ze Szczecina, jedna z uczestniczek letniej szkoły Bractwa św. Jana Pawła II, podkreśla wielką wartość tego spotkania.

Przyjechaliśmy z całej Polski i wierze, że wypracujemy jakieś wnioski na końcu tych warsztatów po pięciu dniach i po przemodleniu pewnych kwestii, i że będziemy w stanie krzewić tę wiedzę i pewne założenia, zapraszając w naszych parafiach i namawiając do dalszego uczestnictwa. Wierze, że tu będą te początki, a potem rozejdziemy się dalej i z każdym rokiem będzie nas coraz więcej. W ten sposób coraz bardziej będziemy przeniknięci tym słowem, które płynie od Jana Pawła II – wskazuje Agnieszka Myszkowska.

Celem letniej szkoły Bractwa św. Jana Pawła II jest wejście na drogę formacji duchowej i intelektualnej pod przewodnictwem papieża Polaka.

Bractwo to inicjatywa wyrosła przy sanktuarium pod jego wezwaniem oraz Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji.

RIRM

drukuj