fot. Katarzyna Cegielska

„Zawód z sercem” – akcja promocyjna kierunku pielęgniarstwa oferowanego przez WSKSiM

„Zawód z sercem” – pod takim hasłem odbyła się w sobotę w Toruniu akcja promocyjna kierunku pielęgniarstwa oferowanego przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Pielęgniarstwo to nie jest zwykła praca. To powołanie, misja i służba życiu oraz drugiemu człowiekowi.

– Czuję, że mam do tego powołaniem. Lubię pomagać ludziom, być przy nich w ich trudnych chwilach w życiu – powiedziała Joanna Kobak, która postanowiła studiować pielęgniarstwo w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

– Uważam, że jest to jedna z najlepszych uczelni w Polsce. Ma bardzo wysoki poziom i wykwalifikowaną kadrę nauczycieli – oceniła studentka.

Studia medyczne na kierunku pielęgniarstwo na toruńskiej uczelni dają możliwość kształcenia i formowania przyszłych kadr.

– Dlatego, że poza wiedzą merytoryczną jest także właściwa formacja w trosce o życie od poczęcia do naturalnej śmierci. To jest szczególnie ważne tak jak słyszymy na każdym kroku, że chcemy wspierać medyków, chcemy dbać o kształcenie w zawodach medycznych na kierunku lekarskim i pielęgniarskim – podkreślił dr Rafał Spachacz, kierownik Instytutu Nauk o Zdrowiu w WSKSiM.

Studia na kierunku pielęgniarstwo obejmują bardzo szeroką wiedzę z zakresu nauk o zdrowiu oraz nauk medycznych. Oprócz wiedzy teoretycznej filarem kształcenia są umiejętności praktyczne, konieczne do sprawnego i rzetelnego wykonywania zawodu pielęgniarki i pielęgniarza.

– Póki co nauczyłem się anatomii, fizjologii człowieka. Mamy dużo praktyk, dzięki którym, możemy nauczyć się pomagać innym chorym osobom – mówił Paweł Warszawa, student pielęgniarstwa w WSKSiM.

Kierunek pielęgniarstwa na WSKSiM nie tylko edukuje, ale i kształtuje sumienia.

– Wiadomo, że ludzie patrzą na etykę w zawodzie pielęgniarki – oceniła Joanna Józefowicz, studentka pielęgniarstwa.

Kierunek pielęgniarstwo znajduje się w ofercie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej od października ubiegłego roku. [Czytaj więcej] 

Uczelnia proponuje także dwusemestralne studia podyplomowe z zakresu opieki zdrowotnej pod nazwą „Organizacja i zarządzanie w służbie zdrowia”.

Więcej informacji o ofercie studiów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu można uzyskać na stronie [wsksim.edu.pl] 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl