WSKSiM zainaugurowano nowy kierunek studiów podyplomowych – Masters of Business Administration

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otworzyła dziś nowy kierunek kształcenia. Master of Business Administration to dwusemestralne studia podyplomowe z zakresu ekonomii. Dedykowane są zwłaszcza ludziom biznesu, menedżerom i prezesom firm.

Master of Buisness Administration to ekskluzywny kierunek ekonomiczny wykładany na wielu uczelniach w Polsce i na świecie.

Od dziś kierunek ten oferuje Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu – podkreślał rektor o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

– Potrzeba otwarcia studiów podyplomowych MBA tak naprawdę wyszła z zapotrzebowania samych studentów. Od dłuższego czasu dopytywano się, kiedy na naszej uczelni otworzymy taki kierunek studiów, tym bardziej mając takie fundamenty, które mówią i przypominają, że też w ekonomii jednak trzeba bazować na konkretnych wartościach. Aspekt etyczny jest dziś szalenie ważny. Ekonomia nie tylko dla zysku, ale ekonomia i zarządzanie, które w centrum ma zawsze człowieka – akcentował rektor WSKSiM.

MBA to studia, które proponują podniesienie poziomu wiedzy i kształcenie specjalistycznych umiejętności menedżerskich dla osób pracujących na stanowiskach kierowniczych lub ubiegających się o takie stanowiska.

– MBA to jest bardzo ważne doświadczenie, co więcej jeżeli chcemy, żeby coraz więcej polskich spółek stało się innowacyjnych i konkurencyjnych na świecie, a przecież tego wszyscy sobie życzymy znaczy to, że nasi menedżerowie muszą stać się coraz lepsi, coraz lepiej rozumieć ten bardzo skomplikowany świat. Dlatego uważam, że dobrze, że coraz więcej menadżerów decyduje się na to, żeby się szkolić permanentnie i rozwijać swoje umiejętności – zaznaczył prezes PZU Paweł Surówka.

Studia przygotowują absolwentów do pracy na kierowniczych stanowiskach w sektorze przedsiębiorstw oraz w jednostkach organizacyjnych administracji publicznej, zarówno w zarządach tych instytucji, jak i w kolegialnych ciałach nadzorczych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl