W WSKSiM w Toruniu odbędzie się konferencja „Gospodarcza suwerenność” z udziałem m.in. premiera M. Morawieckiego

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się dziś konferencja „Gospodarcza suwerenność” z udziałem m.in. premiera Mateusza Morawieckiego. Wydarzenie transmitowane będzie w TV Trwam tuż po godzinie 12.00.

Suwerenność gospodarcza to dziś bardzo istotny postulat, szczególnie w obliczu tworzenia nowego budżetu Unii Europejskiej. W ubiegły wtorek Komisja Europejska przedstawiła projekt podziału środków na politykę spójności. Polska ma otrzymać jedynie 64 miliardy euro. To o 19,5 miliarda euro mniej niż obecnie. Wcześniej kwoty przeznaczane ze Wspólnoty próbowano powiązać z praworządnością, tak by unijne instytucje miały podstawy do ograniczenia środków m.in. Polsce.

Przed polskim rządem stoi duże wyzwanie. Po pierwsze, próba uzyskania większej ilości środków, zanim budżet zostanie ostatecznie zatwierdzony. Po drugie, szukanie takich rozwiązań prawnych, ekonomicznych i podatkowych, by wpływy do budżetu państwa były wyższe, a Polscy przedsiębiorcy mieli jak najlepsze warunki do rozwoju.

Kierunek, jaki należy obrać, z pewnością zarysuje podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki. Istotną rolę w strukturze  gospodarczej odgrywa także sektor bankowy. Dlatego na konferencji w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu nie zabraknie prezesa Pekao SA, prezes Banku Gospodarstwa Krajowego, prezesa Banku Pocztowego SA, prezesa Banku Ochrony Środowiska SA, wiceprezesa Alior Banku SA oraz wiceprezesa zarządu PKO Banku Polskiego SA.

Współorganizatorem konferencji „Gospodarcza suwerenność” jest Instytut „Pamięć i Tożsamość”. Transmisja w TV Trwam tuż po modlitwie Anioł Pański.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl