[TYLKO U NAS] Premier M. Morawiecki: Zabieramy pieniądze mafiom, a dajemy rodzinom

Dusza rośnie, kiedy myślę o budżecie na 2018 r. Zabezpieczyliśmy środki na: obniżony wiek emerytalny, wypłaty leków dla seniorów, ale i ubezpieczenia dla rolników – powiedział w programie „Rozmowy niedokończone” na antenie TV Trwam premier Mateusz Morawiecki. Jak dodał, to wszystko dzięki temu, że zabieramy pieniądze mafiom i przestępcom podatkowym, a dajemy je ludziom, przekazujemy je polskim rodzinom.

Budżet na 2018 r. to budżet bardzo dobry, to budżet „dobrej zmiany” – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Dusza rośnie, kiedy myślę sobie, że zabezpieczyliśmy w tym budżecie środki na: obniżony wiek emerytalny, wypłaty leków dla seniorów, ale i ubezpieczenia dla rolników od zwierząt hodowlanych, upraw roślinnych. Budżet zwiększony z punktu widzenia katastrof żywiołowych. Teraz dokonujemy przyspieszonych wypłat dla ofiar huraganów, które miały miejsce w sierpniu tego roku – wskazał prezes Rady Ministrów.

Już w 2017 r. mamy bardzo dobrą sytuację budżetową – dodał.

Na przestrzeni tych lat, zwłaszcza w 2017 r. ze względu na tę bardzo dobrą sytuację budżetową, zrealizowaliśmy zobowiązania z przeszłości. Np. wobec górników. Wypłaciliśmy deputaty węglowe dla górników w wysokości blisko 2,5 mld zł na Górnym Śląsku. Dokonaliśmy również zakupu sprzętu medycznego, skrócenia kolejek, jakiego przez ostatnie 10 lat nikt nie wykonał, bo szpitale były niedoinwestowane. To wszystko dzięki temu, że zabieramy pieniądze mafiom i przestępcom podatkowym, a dajemy je ludziom, przekazujemy je polskim rodzinom – powiedział Mateusz Morawiecki.

Przyszłoroczny budżet to najlepszy budżet, bo jest bezpieczny, ma bardzo niski deficyt i jednocześnie pieniądze na inwestycje i wielkie nasze cele społeczne dla rodzin, dzieci, młodzieży i na edukacje. „Sursum corda” – zaznaczył premier.

 

RIRM

 

drukuj