fot. https://twitter.com/PremierRP

M. Morawiecki: O wschodzie słońca odwiedziłem żołnierzy strzegących wschodniej granicy

Dziś o wschodzie słońca odwiedziłem wspólnie z szefem resortu obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem, naszych żołnierzy i funkcjonariuszy strzegących wschodniej granicy Polski – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

„Ktoś nie śpi, by spać mógł ktoś… Dziś o wschodzie słońca odwiedziłem wspólnie z szefem Ministerstwa Obrony Narodowej Ministrem Mariuszem Błaszczakiem naszych żołnierzy i funkcjonariuszy strzegących wschodniej granicy Polski” – napisał premier na Facebooku.

„Żołnierze, Policjanci, Straż Graniczna oraz Służby Specjalne czuwają nad bezpieczeństwem Polek i Polaków. Nie mam słów, by wystarczająco podziękować im za tę trudną służbę” – podkreślił szef rządu.

„Chciałem tam być, by czuli, że polskie państwo zawsze będzie z nimi” – dodał.

Na zdjęciach dołączonych do wpisu widać m.in. premiera przemawiającego do służb mundurowych.

W poniedziałek rano media obiegła informacja o dużej grupie migrantów, która planuje przekroczyć granicę Białorusi z Polską. Migranci znajdują się w okolicy Kuźnicy. Resort obrony narodowej poinformował po południu, że służbom MSWiA i żołnierzom udało się zatrzymać pierwszą masową próbę sforsowania granicy. Migranci rozbili obóz w rejonie Kuźnicy. Pilnują ich służby białoruskie.

PAP

drukuj