fot. pixabay.com

Białoruskie media: Władze wprowadziły obowiązek plomb nawigacyjnych dla tirów z Polski

Wjeżdżające z Polski ciężarówki, które przewożą towary tranzytem przez terytorium Białorusi, muszą posiadać plomby nawigacyjne. O wprowadzeniu tego wymogu poinformowały białoruskie media. Zmiany w przepisach weszły dziś w życie – podała „Nasza Niwa”. 

Wprowadzone w 2020 r. śledzące plomby nawigacyjne, jak pisze „Nasza Niwa”, początkowo były montowane tylko na niektórych samochodach. Latem obowiązkowe plombowanie wprowadzono dla ciężarówek wjeżdżających z terytorium Litwy.

Obecnie cena plomby wynosi ok. 100 euro.

Media szacują, że jeśli obowiązek montowania plomb wprowadzony zostanie także na granicy z Ukrainą i Łotwą, to rocznie do białoruskiego budżetu może wpłynąć ok. 667 mln rubli (ok. 233 mln euro).

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl