fot. PAP/Paweł Supernak

Premier przyjął od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju

Premier Mateusz Morawiecki przyjął, we wtorek w KPRM, od harcerzy z ZHP Betlejemskie Światło Pokoju. Dziękując harcerzom, premier mówił o” służbie, braterstwie i pracy”, które – jak podkreślał – są aktualne i ważne także dla członków rządu.

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „W Tobie jest światło”.

Hasło >>W Tobie jest światło<< powinno odnosić się nie tylko do was, do młodych ludzi, ale też do nas młodych duchem, wszystkich, którzy chcą wypełniać to zawołanie” – powiedział Mateusz Morawiecki podczas uroczystości w KPRM.

Służba, braterstwo i praca to piękne hasła, one są aktualne i ważne dla nas wszystkich w Radzie Ministrów i wszystkich naszych współpracowników z ministerstwa” – podkreślił premier.

Mateusz Morawiecki nawiązał również do 36. rocznicy wprowadzenia 13 grudnia 1981 r. stanu wojennego w Polsce.

Parę dni temu przeżywaliśmy coś zupełnie odwrotnego, rocznicę ciemniejszych dni czasów PRL-u. To było takie >>jądro ciemności<<, więc symbolicznie przechodzimy ciągu tych paru dni od tego jądra ciemności do tego momentu, w którym sobie mówimy: >>w Tobie jest światło<<” – powiedział szef polskiego rządu.

Dziękuję za tę nadzieję, za to, co wy niesiecie ze sobą. A my możemy się zobowiązać, że będziemy też pracowali dla dobra Rzeczpospolitej ze wszystkich naszych sił” – podkreślił Mateusz Morawiecki zwracając się do harcerzy.

Podczas uroczystości w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów obecni byli przedstawiciele rządu, m.in. szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska i minister środowiska Jan Szyszko. Wspólnie odśpiewano kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

PAP/RIRM

drukuj